Accessories

Brand
Color
Size
Price
In stock
€17,95
1 piece (€17,95 per piece)
The Coffee Clean Cleaning Tablets from BaristaPro are essential for the daily maintenance of your espresso machine. These tablets are specially developed for the flush cleaning method, also known as blind filtering. They combine maximum solubility and cleaning power with easy rinsability. The...
Weight2,5 gram
The Bialetti Moka Express 4 cups is a globally recognized and beloved coffee maker. The octagonal aluminum design is easy to use and brews coffee in an authentic way. Fill the bottom reservoir with water, add ground coffee to the filter, screw everything together, and place it on a heat source....
Weight250 gram
In stock
€28,95
4 pieces (€7,24 per pieces)
The Bialetti Espresso Cup and Saucer Matte Black set consists of 4 pieces. These stylish cups and saucers are perfect for serving delicious espresso. The matte black color gives a modern look to your coffee service. Features of the Bialetti Espresso Cup and Saucer Matte Black set: Set of 4...
ColorBlack
In stock
€14,95
1 piece (€14,95 per piece)
Jura cleaning tablets are essential for the maintenance of the fully automatic machine and for hygiene in handling milk, coffee, and water. With a phosphate-free composition and an optimized protective formula, the tablets guarantee TÜV-certified hygiene for your fully automatic machine, while...
In stock
€14,95
1 liter (€14,95 per liter)
The Cappuccino Perfect Milk Cleaner is a cleaning agent specially developed for cleaning milk residues in cappuccino machines. With a capacity of 1 liter, this milk cleaner is suitable for regular use. Effective cleaning of milk residues Suitable for cappuccino machines Capacity of 1 liter...
In stock
€8,95
1 piece (€8,95 per piece)
If you have a Bialetti Percolator and use it regularly, it is important to maintain it properly. With the Bialetti Percolator Maintenance Kit 9 Cups, you can replace the silicone sealing ring and the aluminum filter plate. This set is specially designed for various 9 cup percolators from...
In stock
€39,95
6 pieces (€6,66 per pieces)
The BaristaPro Portofino Cappuccino cup and saucer is made of high-quality Italian porcelain. It has a traditional Italian hospitality design that is perfect for serving cappuccino and creating an optimal taste experience. Main features of the BaristaPro Portofino Cappuccino cup and saucer:...
The Bialetti Moka Express 3-cup is an iconic coffee maker that is easy to use and produces delicious coffee in an authentic way. The eight-sided aluminum pot ensures a slow extraction of the coffee, resulting in a rich and aromatic espresso in just a few minutes. The pot is also easy to clean as...
Weight250 gram
In stock
€34,95
4 pieces (€8,74 per pieces)
Bialetti Stackable Italia Cappuccino / coffee cups in a set of 4. The cups have a capacity of 140 ml and come in 4 different colors. They are delivered with a handy rack. Cup dimensions: Length: 11.5 cm, Width: 8.0 cm, Height: 5.3 cm Set of 4 cups in different colors Capacity of 140 ml per...
In stock
€70,95
1 package (€70,95 per package)
The Bialetti Venus 6 cup is a coffee maker suitable for making 6 cups of coffee. The appliance is made of stainless steel and has a modern design. With the purchase of the Bialetti Venus 6 cup, you will also receive a Bialetti coffee sample pack with 3 different flavors of coffee, each weighing...
Weight3 x 250 gram
In stock
€10,95
1 piece (€10,95 per piece)
Puly Caff Espresso Descaler 2x125 ml Puly Caff Espresso Machine Descaler is an effective solution for descaling espresso machines. With a capacity of 2x125 ml, it is suitable for multiple descaling sessions. This descaler has several features that make it a good choice for maintaining your...
In stock
€14,95
1 piece (€14,95 per piece)
The Bialetti Cappuccino cup and saucer is a stylish and functional coffee set. The cup and saucer feature a black Bialetti print, which gives it an elegant look. The history of Bialetti began in 1919, when Alfonso Bialetti opened a workshop for the production of aluminum products. In 1933, he...
In stock
€62,95
1 piece (€62,95 per piece)
Let the Bialetti Moka Induction Black 2-cup + Coffee Tasting Pack take you to the perfect coffee experience. This new Bialetti Moka Induction is a combination of the traditional Moka Express and a modern stainless steel look. The top part of the percolator is made of aluminum, while the bottom...
ColorBlack
In stock
€6,99
1 piece (€6,99 per piece)
The BaristaPro Group Brush in red is a handy accessory for every barista. This brush is specially designed to clean the groups of an espresso machine, ensuring the quality of the coffee. The brush has an ergonomic handle, making it comfortable to use. Specially designed for cleaning espresso...
ColorRed
In stock
€37,95
1 package (€37,95 per package)
The Bialetti Moka Express 3 cups is an iconic coffee maker that is known and loved worldwide. With its distinctive octagonal aluminum pot, you can make delicious coffee in an authentic way. Fill the reservoir at the bottom with water, add ground coffee to the filter, screw everything together,...
Weight250 gram
In stock
€67,95
1 piece (€67,95 per piece)
The Bialetti Moka Induction Red is a modern variant of the traditional Moka Express. This percolator is made of aluminum and stainless steel, making it suitable for all heat sources, including induction. With a capacity of 4 cups and a volume of 150 ml, you can make a delicious espresso in just...
ColorRed
Show another 16 products
Bestsellers
In stock
€17,99
1 doos (€17,99 per doos)
CaffeineYes Servings50
In stock
€17,99
1 doos (€17,99 per doos)
CaffeineYes Servings50
In stock
€17,99
1 doos (€17,99 per doos)
CaffeineNo Servings50
Save 6%
In stock
From €16,70 €15,75
1 bag (€15,75 per bag)
CaffeineYes Strength9