Accessories

Brand
Color
Size
Price
In stock
€17,95
1 piece (€17,95 per piece)
The Coffee Clean Cleaning Tablets from BaristaPro are essential for the daily maintenance of your espresso machine. These tablets are specially developed for the flush cleaning method, also known as blind filtering. They combine maximum solubility and cleaning power with easy rinsability. The...
Weight2,5 gram
The Bialetti Moka Express 4 cups is a globally recognized and beloved coffee maker. The octagonal aluminum design is easy to use and brews coffee in an authentic way. Fill the bottom reservoir with water, add ground coffee to the filter, screw everything together, and place it on a heat source....
Weight250 gram
In stock
€28,95
4 pieces (€7,24 per pieces)
The Bialetti Espresso Cup and Saucer Matte Black set consists of 4 pieces. These stylish cups and saucers are perfect for serving delicious espresso. The matte black color gives a modern look to your coffee service. Features of the Bialetti Espresso Cup and Saucer Matte Black set: Set of 4...
ColorBlack
In stock
€14,95
1 piece (€14,95 per piece)
Jura cleaning tablets are essential for the maintenance of the fully automatic machine and for hygiene in handling milk, coffee, and water. With a phosphate-free composition and an optimized protective formula, the tablets guarantee TÜV-certified hygiene for your fully automatic machine, while...
In stock
€14,95
1 liter (€14,95 per liter)
The Cappuccino Perfect Milk Cleaner is a cleaning agent specially developed for cleaning milk residues in cappuccino machines. With a capacity of 1 liter, this milk cleaner is suitable for regular use. Effective cleaning of milk residues Suitable for cappuccino machines Capacity of 1 liter...
In stock
€8,95
1 piece (€8,95 per piece)
If you have a Bialetti Percolator and use it regularly, it is important to maintain it properly. With the Bialetti Percolator Maintenance Kit 9 Cups, you can replace the silicone sealing ring and the aluminum filter plate. This set is specially designed for various 9 cup percolators from...
In stock
€39,95
6 pieces (€6,66 per pieces)
The BaristaPro Portofino Cappuccino cup and saucer is made of high-quality Italian porcelain. It has a traditional Italian hospitality design that is perfect for serving cappuccino and creating an optimal taste experience. Main features of the BaristaPro Portofino Cappuccino cup and saucer:...
The Bialetti Moka Express 3-cup is an iconic coffee maker that is easy to use and produces delicious coffee in an authentic way. The eight-sided aluminum pot ensures a slow extraction of the coffee, resulting in a rich and aromatic espresso in just a few minutes. The pot is also easy to clean as...
Weight250 gram
In stock
€34,95
4 pieces (€8,74 per pieces)
Bialetti Stackable Italia Cappuccino / coffee cups in a set of 4. The cups have a capacity of 140 ml and come in 4 different colors. They are delivered with a handy rack. Cup dimensions: Length: 11.5 cm, Width: 8.0 cm, Height: 5.3 cm Set of 4 cups in different colors Capacity of 140 ml per...
In stock
€70,95
1 package (€70,95 per package)
The Bialetti Venus 6 cup is a coffee maker suitable for making 6 cups of coffee. The appliance is made of stainless steel and has a modern design. With the purchase of the Bialetti Venus 6 cup, you will also receive a Bialetti coffee sample pack with 3 different flavors of coffee, each weighing...
Weight3 x 250 gram
In stock
€10,95
1 piece (€10,95 per piece)
Puly Caff Espresso Descaler 2x125 ml Puly Caff Espresso Machine Descaler is an effective solution for descaling espresso machines. With a capacity of 2x125 ml, it is suitable for multiple descaling sessions. This descaler has several features that make it a good choice for maintaining your...
In stock
€14,95
1 piece (€14,95 per piece)
The Bialetti Cappuccino cup and saucer is a stylish and functional coffee set. The cup and saucer feature a black Bialetti print, which gives it an elegant look. The history of Bialetti began in 1919, when Alfonso Bialetti opened a workshop for the production of aluminum products. In 1933, he...
In stock
€62,95
1 piece (€62,95 per piece)
Let the Bialetti Moka Induction Black 2-cup + Coffee Tasting Pack take you to the perfect coffee experience. This new Bialetti Moka Induction is a combination of the traditional Moka Express and a modern stainless steel look. The top part of the percolator is made of aluminum, while the bottom...
ColorBlack
In stock
€6,99
1 piece (€6,99 per piece)
The BaristaPro Group Brush in red is a handy accessory for every barista. This brush is specially designed to clean the groups of an espresso machine, ensuring the quality of the coffee. The brush has an ergonomic handle, making it comfortable to use. Specially designed for cleaning espresso...
ColorRed
In stock
€37,95
1 package (€37,95 per package)
The Bialetti Moka Express 3 cups is an iconic coffee maker that is known and loved worldwide. With its distinctive octagonal aluminum pot, you can make delicious coffee in an authentic way. Fill the reservoir at the bottom with water, add ground coffee to the filter, screw everything together,...
Weight250 gram
In stock
€67,95
1 piece (€67,95 per piece)
The Bialetti Moka Induction Red is a modern variant of the traditional Moka Express. This percolator is made of aluminum and stainless steel, making it suitable for all heat sources, including induction. With a capacity of 4 cups and a volume of 150 ml, you can make a delicious espresso in just...
ColorRed
In stock
€29,95
1 piece (€29,95 per piece)
The Hario Bona Tea & Coffee Canister 200 - BCN-200-OV is a convenient storage container for coffee and tea. Made of a combination of enamel and olive wood, this canister ensures that your coffee and tea stay fresh longer. The plastic lid seals well, preserving the taste and aroma. Additionally,...
Save up to 33%
Out of stock
From €29,95 €0,00
1 piece (€19,95 per piece)
With the G.A.T. Italia Delizia Percolator Blue 6 cups, you can easily make the finest espresso. This percolator is made of octagonal aluminum and has a capacity of 300 ml. The well-known moka pot design ensures easy use and simple cleaning. This percolator is authentically Italian and is made in...
ColorBlue
The E&B LAB V60 Cone Dripper is a coffee filter made of stainless steel with a mesh size of 35 microns. This filter is suitable for use with the V60 Cone Dripper and ensures a clear and flavorful coffee. Features of the E&B LAB V60 Cone Dripper Stainless Steel Coffee Filter: Made of...
ColorStainless Steel
Out of stock
€0,00
1 piece (€8,95 per piece)
The Bialetti Moka Filter Plate + 1 Silicone Ring 1 cup is a maintenance set for various 1 cup percolators from Bialetti. This set includes a silicone sealing ring and an aluminum filter plate. It is recommended to regularly replace these parts after frequent use of the percolator. Features of...
The Bialetti Moka Express 2-cup is a well-known and beloved coffee maker. With its distinctive octagonal aluminum pot, you can make delicious coffee in an authentic way. Fill the reservoir with water, add ground coffee to the filter, screw everything together, and place it on a heat source. The...
Weight250 gram
If you are a true coffee lover, the Bialetti Moka Express 6 cups + Perfetto Moka Delicato coffee 250 grams is a perfect choice. This coffee maker is recognized worldwide and cherished by coffee lovers. With its striking octagonal aluminum pot, you can make delicious coffee in an authentic way....
Weight250 gram
With the Bialetti Moka Express 2 cups + Espresso cup and saucer 2 pieces, you bring a stylish and functional coffee set into your home. This set consists of a Moka Express coffee maker for 2 cups and 2 matching espresso cups with saucers. The Bialetti Moka Express is an iconic coffee maker that...
Out of stock
€0,00
1 package (€62,95 per package)
The Bialetti Venus Blue 2 cups is a coffee maker with which you can quickly and easily make a delicious espresso. The device is made of stainless steel and has a blue metallic finish. It is suitable for all heat sources, including induction. The capacity of the Venus Blue is 180 ml, which is...
Weight3 x 250 gram ColorBlue
In stock
€5,99
1 piece (€5,99 per piece)
The BaristaPro Microfiber Cloth is a black cloth measuring 40cm x 40cm that is specially designed for use in the hospitality industry. The cloth is made of microfiber, which allows it to absorb dirt and moisture well and does not leave scratches on surfaces. Some features of the BaristaPro...
In stock
€88,95
1 package (€88,95 per package)
The Bialetti Venus 10 cup is a coffee maker suitable for making 10 cups of coffee. The device comes with a Bialetti coffee sample pack, consisting of 3 packs of 250 grams of coffee. Features of the Bialetti Venus 10 cup include: Suitable for making 10 cups of coffee Made of high-quality...
Weight3 x 250 gram
In stock
€12,95
1 piece (€12,95 per piece)
Cafetto MFC Blue Milk Cleaner Sachet 12x10 grams Cafetto MFC Blue Milk Cleaner Sachet 12 x 10 grams is an acidic, 100% organic milk frother cleaner. It contains biodegradable cleaning agents and is derived from natural acids. This milk cleaner offers excellent removal of milk fat and descaling...
Weight12 x 10 gram ColorBlue
In stock
€39,95
6 pieces (€6,66 per pieces)
The BaristaPro Trieste Cappuccino Cup and Saucer is a set of 6 cups and saucers made of high-quality Italian porcelain. This traditional Italian hospitality design is perfect for serving cappuccino and creating an optimal taste experience. These cups and saucers are dishwasher safe and have a...
Try the Bialetti Moka Express 6 cup + Perfetto Moka Nocciola coffee 250 grams. This coffee maker is known and loved worldwide. With its distinctive octagonal aluminum pot, you can make delicious coffee in an authentic way. Fill the reservoir with water, add ground coffee to the filter, screw...
Weight250 gram
In stock
€74,95
1 package (€74,95 per package)
The Bialetti Venus Copper 6 cup is a coffee maker with which you can quickly and easily make a delicious espresso. The device is made of stainless steel and has a blue metallic finish. It is suitable for all heat sources, including induction. The percolator has a capacity of 180 ml, which is...
Weight3 x 250 gram ColorCopper
In stock
€29,95
1 piece (€29,95 per piece)
IMS Filter Stainless Steel 150 micron for Aeropress and Delter The IMS Filter Stainless Steel 150 micron is specially designed for use with Aeropress and Delter coffee makers. The filter has a filtration capacity of 150 µm and is made of woven stainless steel. This ensures that the filter is...
ColorStainless Steel
Out of stock
€0,00
1 piece (€14,95 per piece)
The Urnex Cafiza Cleaning Tablets are specially designed for cleaning semi-automatic and fully automatic espresso machines. These cleaning tablets are an essential part of maintaining your espresso machine. Coffee naturally contains oils that accumulate inside the machine and form a rancid...
Weight32 x 2 gram
Show another 32 products
Bestsellers
In stock
€17,99
1 doos (€17,99 per doos)
CaffeineYes Servings50
In stock
€17,99
1 doos (€17,99 per doos)
CaffeineYes Servings50
In stock
€17,99
1 doos (€17,99 per doos)
CaffeineNo Servings50
Save 6%
In stock
From €16,70 €15,75
1 bag (€15,75 per bag)
CaffeineYes Strength9